Únor 2014

Drabble na téma hudba

9. února 2014 v 14:45 | Aña |  Povídky
Dneska v ordinaci byl za mnou člověk, který tvrdil, že hudba léčí. Prý je najednou šťastný a plný energie. To určitě. Maximálně si zničí sluch. Co bude potom dělat? Zabije se? Podle mě je to naprosté šarlatánství jako různé babské rady. Taky se tvrdí, že se dá léčit smíchem. Pff. V tom případě mě tu není potřeba. Taky jsem se nezasmál a žiju.
Jednou půjdu do lékarny a koupím si tam gram hudby či smíchu. Nereálná představa a taky otravná. Nechci pořád poslouchat nějakou protivnou hlasitou hudbu. Funguje jenom jako placebo. Jsem nadšen, že bych na ulici lidem přestřihával sluchátka...

( Tohle drabble je ironické. Na věc mám stejný názor jako Enitas - číst můžete v komentářích.)

Absurdo

3. února 2014 v 20:22 | Aña |  Hudba aneb Šťastné buňky
Barcelonská banda hrající hardcore, založená v roce 2009.
Oceňuji, že když jsou ze španělska, tak zpívají španělsky. Doslýcháme se o nich v roce 2010, když vydávají své první demo. Druhý počin má název EP Tots Sants.

Konečně můžu slyšet něco rychlého, dravého a energického ze španělské garáže. Pank smíchaný s hardcorem bez nánosu metalu. Něco mi říká, že to bude mnohem větší sranda než SKA-P.

EP je o trochu víc energičtější než demo, protože se kapela přiklání k hardcoru. Je tedy logicky kratší. Zpěvák ale lépe řve a I ta kytara tam lépe vyniká. Ale každá nahrávka je energická jinak.
Mohli to na ten internet dát v lepší zvukové kvalitě. Horší kvalita zvuku vám ale poslech neznepříjemní.


Ztraceni

1. února 2014 v 22:15 | Aña |  Troska Skočdopole

" Kde to jsme? "
" Nevím, asi jsme se ztratili." Jme naprosto v klidu. Ne jako malé děcka, když se ztratí.
Míjíme lidi, věci, lavičky, zvířata, ulice a víme jen to, že jsme v česku. Všude jsou totiž české cedule a slyšíme češtinu.

Všechno pozorujeme s nadšením a zájmem. Vůbec si nevšímáme nudných lidí okolo. Ano, jste lidské bytosti toužící po lidském teple, máte rodinu a psa, ale nemusíme vás znát všechny.

Procházíme temné uličky. Bezdomovci, socky, feťáci, a podobná individua. Doma vám říkají, že se nemáte bavit s cizími lidmi, ale právě tak se můžete dobře pobavit a někoho poznat. Nevnucují vám tu umělou sluníčkovou pohodu. A můžete se flákat, kašlat na noční klid a i v zimě nejste nahraní a můžete zapadnout někam do tepla.

Kdysi tu stála čtvrť. Dneska je tu jen polorozbořené místo. Mezi posprejovanými troskami domů tu bují vegetace a občas tu po kololejích projede pár vlaků které tu radši ani nezastavují. Lidi se asi bojí, že tu najdou pár mrtvol.

Chodíme po městě pořád dokola. Nemůžeme zabloudit, když nevíme kde jsme jen dál oběvovat.
Jsme na náměstí. Všude kolem je dav lidí. " Kde že to jsme? " Ptám se jedné staré paní.
" Přece doma. Ve městě."
"Změnil jsem názor. Není tu taková nuda. Stačí najít zajímavá místa."