Leden 2014

Frýdecko – místecká smečka Jo Riittää! Vydala své první album s názvem Za vším hledej peníze

17. ledna 2014 v 20:29 | Aña |  Hudba aneb Šťastné buňky
Jsem nadšená, že konečně držím v ruce cedlo frýdecko-místecké hardcore-punkové bandy která se nestihla rozpadnout v době, kdy jsem nevěděla, co to pank je, nebo si myslela, že kdejaká popová rychlokvaška je lepší.

Pozitivní písně tady nehledejte. Kanál spolu s Arabem řve o životě, lidech a penězích z té negativní stránky. A to naštvaně, rychle a upřímně. Bez (sebe)lítosti. Protože kdo se lituje, skončil. Doufám, že jste neočekávali, že budou zpívat milým hláskem. Proč vytahovat jeden text, když jsou dobré všechny?
Možná si některé oblíbíte víc, protože se s nimi můžete ztotožnit. Nebo prostě jen rozumíte tomu o čem řvou. Takže jestli vás kapela, o které právě čtete, zajímá běžte si ji poslechnout na bandzone.

Vadí mi, že se někdy v textech objeví anglické slovo, ale musím brát v potaz fakt, že by se to v češtině nerýmovalo.

Na cédéčku není prázdné místo, bubny a kytary zní skvěle. Jsou rychlé (takže ideální tempo pro relaxaci). A zpěv taky většinou nezpomaluje. Nemůžu vytknout, že támhle je jeden úder mimo rytmus a blbě to zní, protože nejsem hnidopich a není to potřeba.

Pokud vám nevadí hrubý zpěv rychlé nástroje a razíte heslo dobrých kapel není nikdy dost, můžete se po náhrávce poohlédnout.Těch osmnáct minut za to stojí.

Tracklist:
1. Naučte učitele
2. Nepočítej
3. Dynastie despocie
4. Vymíráme
5. Hlas svědomí
6. Klíč
7. Zatni pěst
8. Messiash
9. Prachy!