Duben 2013

Kohože jsem to viděla?

24. dubna 2013 v 20:16 | Aña |  Moje kecoidní zápisky
Ptám se sama sebe. Většina třídy oprava většina školy a možná aj společnosti totiž vypadá úplně stejně a já pak ani nevím koho jsem viděla. Pletou se mi lidi a fakt že mám oční vadu eště k tomu grátis to nezlepšuje.

Momentálně většina holek (nebo slepic není to až zas takový rozdíl) nosí takové ty strašně velké sluneční brýle (takové ty s velkýma obroučkama víte co myslím ne?) Anglickou vlajku skoro na všem (rovnou by do školy moh přít někdo jen zabalenej do anglické vlajky) a koženou bundu (chudáci pankáči a metalisti. Ale ti si ji narozdíl od většiny lidí stejně ještě vytuní vylepší," Jednou jsme v módě a podruhý zas ne- to nám hlava nebere.")

Musím se krotit v povrchnosti... ale dyž všichni vypadají tak stejně! A nedávno jsem potkala dva lidi co mi ksichtem připomínají Sida Viciouse. Proč ne, že?

Výchova ke zdraví

22. dubna 2013 v 20:48 | Aña
Určitě ten předmět taky znáte. Je na základní škole na druhém stupni. Dle mého je ten předmět ale k ničemu. Protože jsme tam probírali akorát tak klidné a impusilvní barvy domova (nevím k čemu mi to teda bude).

Nápoje (stylem alkohol není zdravý a káva je močopudná. No neříkejte to jsem nevěděla!), Vitamíny, zdravou výživu, energetické složení jídla cez den a co je pro nás v domově důležité, a ještě systém školství (v nadpisu není zapomenuto dodat , že je na nic. Samozřejmě že ten dodatek jsem tam psala já, ne učitelka).

Prostě to už jsme na prvním stupni slyšeli v hodinách prvouky. A pokud ne tam slyšeli jsme to mockrát doma od rodičů. A je to tak jednoduché že by to na jedinec měl přijt sám. Jo a ten druhý odstavec to byla ta užitečnější část toho co jsme probírali.

Zrovna tam bereme dospívání jenže s naší třídou která se půlhodiny směje každé debilině takže nic probrat nestihneme. Menší poznámka: Učitelka chce abychom před celou třídou říkal co nás na nás sere. Mě nesere v tomhle ohledu nic 8-) ...

Prostě je to tak jednoduché a většina třídy se to musí učit. Nechápu. A já tam musím prosedět hodinu týdně. Myslím že do tohohle předmětu by se měli udělat nějaké testy co ti lidi ví a podle toho udělat co by se učilo. A na které hodiny by měl jedinec jít. Anebo ten předmět úplně zrušit...

Doporučte mi

21. dubna 2013 v 19:51 | Aña |  Ostatní
Miluju knížky. Ráda čtu. A nejen ve škole pod lavicí. Akorát že když něco čtu jsem jakoby v knížce a mimo realitu. Jenže v poslední době nějak nevím CO číst. Byli by ste tak laskaví a napsali do komentářů něco fajného na čtení? Klidně těch knížek do komentářů napište třeba sto. Zde vyjimečně platí čím víc tím líp :-).

Jen se prosím vyvarujte dívčích románků typu: Léto kdy jsem zhnusněla...

Jo a taky byste mi mohli doporučit různé (hudební) weby klidně aj v anglické, ať mám v hodinách AJ na co lozit.

Máš nějaké červené oči

16. dubna 2013 v 11:24 | Aňa |  Troska Skočdopole
Je jaro. Slunko prahne jak cyp a já mám zánět spojivek. Jdu do školy. Cestou potkám Ajťáka a Hnátu tak jdeme tři. " Proč máš tak červený oči? Si hulila nebo co?" Začnou si mě dobírat.
"Née." Říkám a začnu se smát.
"Ale nepovídej." Praví takovým tím hlasem který používají učitelé když něco provedete. Já ale vím,že to myslí ironicky a tak si z toho nic nedělám.

O trávě se totiž bavíme docela často. Nezkoušíme, jen se (o ní) bavíme. Hnáta zas cosi kecá a já se začnu smát. Lidi vidí že se směju a v kombinaci s tou větou a očima červenýma jak... spálený záda to je dost vražedná kombinace. Jdeme do školy, lidi na nás divně koukaj, ale parníky k tomu nehoukaj. A vůbec pojďme si zazpívat Už se směju dost dlouho asi deset minut v kuse. A to i když jdu do školy." Tak to vybal cos měla za čaj."
"Mátovej."
"Neříkej. Já bych spíš řek že si měla čaj z veselých bylinek."

Jsme ve škole. Crrr. To první zvonění zní ale hnusně... " Dobrý den.Trosko proč máš tak červené oči?!"
"Mám zánět spojivek." Řeknu po pravdě.
" Ukaž omluvenku."
"Tu jsem bohužel zapomněla doma."
" V tom ti případě ti nevěřím že máš zánět spojivek. Dlouho tě totiž pozoruji a ty, Ajťák a Hnáta se o konopí bavíte VELMI často."
" Mezi bavíme a zkoušíme je poněkud menší rozdíl."
"Ale to je mi jedno, já zhulené učit nebudu tak si sbal svých pět švestek a vypadni."
"Tak jako snažila jsem se argumentovat že jo. "Ale BLABLABLABLA!"

Tak jsem tedy šla. Aspoň nemám školu. Tak si tak jdu směrem k domovu a najednou mě uvidí nějaký policajt.Začnu zdrhat. Asi nějaký obranný reflex či co.
"Jéé, čau nejseš nějak brzo doma ze školy?" Zdraví mě táta.
"No jsem, páč si naše skvělá učitelka myslí že jsem zhulená."
"Ber to tak. Aspoň máš prodloužený víkend."
Jo, starý dobrý taťka. Pohodář se v něm nezapře.

"Tady máte tu omluvenku."
" No, opravdu máš zánět spojivek,"
" Tak vidíte... Neobviňujte všechny kolem sebe..."

Bezva! Nepotřebuji zubní pastu!

14. dubna 2013 v 16:15 | Aña |  Svět přes objektiv foťáku
Já se totiž směju skoro pořád. A Viollet jsem byla prohlášená za blázna jen co jsem s ní byla pět minut. Díky za poklonu :-D.
" U tý sochy stála nějaká blondýna tak sem si říkala..."
* Salva smíchu přes celé náměstí .*

No prostě smějte se. Budete mít čisté zuby.

Němčina, ruština, španělština

7. dubna 2013 v 21:46 | Aña |  Lidé a vše co s nimi souvisí
Pro učitele je asi typické že když nám dají nějaký důležitý papír (např. vyberte si druhej jazyk) tak nezapomenou dodat: no šup,šup vy malí smradi rozhodněte se co nejrychleji... Jasně, přímo tak to neříkají, já vím.

Tak bych se vás teda chtěla zeptat kde se s čím domluvím co vám přijde lepší jestli němčina nebo ruština. Španělštinu nemáme i když jsem se o ní snažila. Ani mě tak moc nesere že není přece jenom, dá se to pochopit. Nedostatek učitelů nebo peněz a mnoho středních škol nemá španělštinu jako druhý jazyk. Sere mě ale, to jak se ten můj návrh odmítl. Na netu je místa dost tak já vám to řeknu jestli chcete.

Petice nebyla stará ani den. V klidu jsme sbírali podpisy. Kdo chtěl, posepsal. Žádné podepište a dostanete lízátko.Za prvé to není fér a za druhé nejsem tak bohatá abych kupovala lízatko kdejakému týpkovi/holce natožpak nějakému debilovi z naší třídy. Ale o tom někdy jindy.
Ale uviděla nás jedna učitelka tak mi ty papíry hned sebrala. Ve třídě pak učitelka měla kecy cože se do toho montuju a jak ty děcka můžou vědět co chcou a že jsem blbá a bla,bla.bla. Nevím co všechno přesně řekla. Pamatuji si, ale že to byl nepodstatný argument tohoto typu.

Tak všude nám říkají ať se KURDE snažímea když už se snažím dopadá to takhle. A ponaučení pro příště? Nevím, žádné mě nenapadá.