Květen 2012

Podivné testování pátých tříd

24. května 2012 v 16:29 | Aňa |  Moje kecoidní zápisky
Když jsem o tom uslyšela poprvé nemyslela jsem si že to bude nějak moc náročné. Ovšem pro mě (a pro pár mých náhodných spolužáků a lidí z dalších pátých tříd) byl opak pravdou.

Páte třídy měly testování ze tří předmětů. Angličtiny (z té jsme se testovali dneska),matiky a češtiny. Myslím že matika byla ze všech nejlehčí a to je u mě co říct.
Matika byla podle mě (a podle mých spolužáků kterých jsem se zeptala) nejlehčí.Čeština by ještě šla. Ale ta angličtina!

Myšlenka která se mi při testu honila hlavou byla: help me! Angličtina byla těžká a při mém štěstí mi přidělili počítač kde nebyl široko daleko žádný špolužák. Mnoha otázkám jsem nerozuměla a to mám z angličtiny jedničku.Byla tam písemná část a poslech. Při poslechu jsem si něco musela domyslet. Od jedné páťačky jsem slyšela že byli na testování druhou hodinu a že jednomu jejich spolkužákovi se načítal poslech půl hodiny.

Ostatní byli hotoví dřív já si myslím že to bylo že od sebe opisovali a radili si. Hodně jsem toho něvěděla tipla jsem si. Jak jsem už říkala mám z angličtiny jedničku, ale když jsem toho hodně nevěděla a tipovala jsem si tak teda nemám ponětí co tam dělal jeden můj spolužák co kapku víc neumí anglicky.

Když jsem měla hotový test z češtiny tak jsem potom jsem dělala anketu a to se načítalo dost dlouho. Už jsem si připravovala omluvu na pozdní příchod do hodiny: Promiňte paňčelko že jdu pozdě, ale ten počítač nabíhal moc pomalu.

Celé ty testy jsou divné. Jsem v angličtině dobrá, ale měla jsem jen 67%. Jedna holka z jiné třídy má z angličtiny čtyřku a měla 78%. Divné to jest.
Čož mě přivádí k zamyšlení: jak si ,vylosovat' co nejlehčí otázky do ankety před testem napište že anglicky moc neumímte a taky tam dejte že jste měli co nejhorší známku ideálně 4 až 5.

Mějte se!
Ať vás podobné testy nepotkají. A kdyby jo ať máte štěstí.
P.S. Co si o tom myslíte vy?

Hudba, léto, festival...

18. května 2012 v 15:03 | Aña |  Lidé a vše co s nimi souvisí
Hudba... kde bychom bez ní byli? Hmmm nic neobvyklého že mému mozku se chce přemýšlet v 21:46. Hudba (no její poslouchání nebo i hraní) na mě působí tak že je kapku návyková,máte z ní radost dodává vám energii(!).Ano, můžete u ní přemýšlet nad významem v textu co tím chtěl básník říci? Ani nevím proč to píšu. Taky nedoporučuje poslouchat hudbu v posteli nechce se vám spát, když ty písničky posloucháte pořád do kola.
Hm, takže bez hudby bychom se neobešli aspoň já.
Zdá se mi to nebo CDéčka pomalu,ale jistě upadají do zapomění?
Když poslouchám hudbu já je to pro mě relax a když relaxuju já odpoutám si mysl od těla. Má myšlenka sdělena toť vše.

Na téma týdne: odpoutání mysli od těla.
Aña


Tištěná kniha nebo amazon kindle?

3. května 2012 v 20:39 | Aña |  Lidé a vše co s nimi souvisí
Ahoj článek píšu proto že by mně hlavně zajímal váš názor na téma tištěná kniha nebo amazon kindle?

Strašně ráda čtu papírové knihy, protože od počítače bolí oči. A chci vedět z vlastní skušenosti jestli je to s tou tištěnou knihou vážně tak špatné. V poslední době národ (ale i jiné země) moc nečtou.Všude se na nás podobné články hrnou a tak chci z vlastní skušenosti názor lidí. Odpovídat můžete v anketě a psát do komentářů. Budu hrozně moc ráda když se zapojí hodně lidí, protože čím víc lidí se zapojí tím líp.

Jak funguje amazon kindle si můžete přečíst zde.Ale stejně jsem napíšu krátký výcuc. Není to zrovna levné stojí to pár tisíc. A určitě se to nehodí pro takové stráceče věcí jako jsem já (stratila jsem 3 průkazky do knihovny a trhla jsem rekord.Heč) . Ono totiž je lepší stratit knížku za 200kč než čtečku knih za čtyři tisíce.
Já jsem pro TIŠTĚNOU KNIHU. Protože jak jsem psala výše pořád něco strácím. A taky na tu čtečku nemám peníze atd...

Lidé co tohle čtete zamyslete se: Kdyby tu nebyla normální kniha, nebyla by to škoda?
Papírová kniha má totiž své kouzlo a ta vůně stránek... Možná že čtěčka knih ke čtení přitáhne nějáké ty lidi kteří jsou víc zbláznění do elektroniky. Ale to je asi tak vše jinak čtečka papírové knize jen škodí. Například vytlačuje knihovny... Už slyším někoho říkat že čtečka je ekelogičtější že se nespotřebuje tolik papíru. ALE myslíte že je víc ekoligické když třeba 10 lidí hodí do přírody starou čtečku knih ? Fakt skvělé prostědí pro ty zvířata...
Z papírové knihy se taky moc dobře čte(tajně) pod lavicí ve škole.
Ahoj a přečtěte si nějakou pěknou knížku!
P.S. Fotka tu není protože jak mile jsem vyfotila fotku k článku What's in my bag? tak se mi vybily baterky do foťáku. Takže nemám čím fotit.

What's in my bag?

2. května 2012 v 16:47 | Aňa |  Lidé a vše co s nimi souvisí
Na blogu od Viollet jsem narazila na článek ,,Co skýta ma vandrácka taška" Viollet na svém blogu píše že inspiraci na článek vycucla od Infary.
A teď už vážně k obsahu mého školního (podezřele lehkého) batohu občas si říkám že můj batoh je ve stavu beztíže.

Kromě hory sešitů a učebnic jsem tam našla pití (moc nepiju).Mobil (který jsem včera dostala protože ten můj starý úplně stejný mi někdo (!španělská nadávka!) štípl. Pak tam mám peněženku od ťamanů za stovku. Nemám ji nějak dlouho a už ji mám zničenou (záhada). Peněženka na dvě věci! Občas většinou ve středu se mi tam vyskytují pravítka (ve středu máme geometrii).Nákupní taška (jahoda) slouží na transport knížek z knihovny- domů. Jsem totiž neskutečný knihomol ve většině případadů se od té knížky nehnu dokud ji nedočtu. A nebyla by to moje aktovka kdyby v ní nebylo nafukovací žluté plátěné pouzdro. Z nějakých pro můj mozek nepochopitelného důvodu se mi v aktovce kde se vzala tu se vzala lžička. Jednou jsem měla na svačinu jogurt a od té doby mi zůstala v batohu (nebojte se je umytá)! Ó málem bych zapomněla na ku drátu který mám věčně zamotaný a v dezolátním stavu ano řeč je o sluchátkách. Pak tam mám modrou tkaničku (moje oblíbená barva) do bot. Když zjistíte že vám část tkaničky visí na posledním vlasu už už se utrhne tak musí být rezervní :)
No a taky tam mám dole bordel (my víme paňčelky říká se nepořádek!). Alá papírky od bonónů, blbosti a staré jízdenky na autobus.

Ádios.
Aña.